






Mizuno Neo Zen 2 Mens
EFFORTLESS SWIFT EXPERIENCEÂ
Immerse yourself in the effortless running experience of the Mizuno Neo Zen 2, an elevated daily trainer with a nitrogen-injected midsole for a new generation of performance and comfort.
| SURFACE | Road |
| CUSHIONING | Bouncy |
| WAVE TECHNOLOGY | N/A |
| MIDSOLE FOAM | MIZUNO ENERZY nxt (Nitrogen Infused) |
| OUTSOLE | Blown Rubber |
| UPPER MATERIALÂ | Knit |
| WEIGHT | 250g |
| OFFSET | 6mm H: 40.5mm / F:34.5mm |
| VEGAN | Yes |
Â
SWIFT PERFORMANCE
Â
Original: $178.58
-65%$178.58
$62.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
EFFORTLESS SWIFT EXPERIENCEÂ
Immerse yourself in the effortless running experience of the Mizuno Neo Zen 2, an elevated daily trainer with a nitrogen-injected midsole for a new generation of performance and comfort.
| SURFACE | Road |
| CUSHIONING | Bouncy |
| WAVE TECHNOLOGY | N/A |
| MIDSOLE FOAM | MIZUNO ENERZY nxt (Nitrogen Infused) |
| OUTSOLE | Blown Rubber |
| UPPER MATERIALÂ | Knit |
| WEIGHT | 250g |
| OFFSET | 6mm H: 40.5mm / F:34.5mm |
| VEGAN | Yes |
Â
SWIFT PERFORMANCE
Â























