






Mizuno Hyperwarp Pro Mens
Achieve your ultimate smooth stride on race-day with the Hyperwarp Pro, built to support speed and endurance from start to finish.
Perfect for chasing your PB on race day as well as faster workouts.
| SURFACE | Road |
| EXPERIENCE | Speed |
| WAVE TECHNOLOGYĀ | Wave Plate |
| MIDSOLE FOAMĀ | Mizuno ENERZY XP |
| OUTSOLEĀ | G3 |
| UPPER MATERIALĀ | Woven Upper |
| WEIGHT | 200g |
| OFFSET | 5.5mm H:39mm / F: 33.5mm |
| VEGAN | Yes |
Original: $246.44
-65%$246.44
$86.25Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Achieve your ultimate smooth stride on race-day with the Hyperwarp Pro, built to support speed and endurance from start to finish.
Perfect for chasing your PB on race day as well as faster workouts.
| SURFACE | Road |
| EXPERIENCE | Speed |
| WAVE TECHNOLOGYĀ | Wave Plate |
| MIDSOLE FOAMĀ | Mizuno ENERZY XP |
| OUTSOLEĀ | G3 |
| UPPER MATERIALĀ | Woven Upper |
| WEIGHT | 200g |
| OFFSET | 5.5mm H:39mm / F: 33.5mm |
| VEGAN | Yes |





















