🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale






Mizuno Wave Horizon 9 2E Wide Mens
FLOATING STABILITY
Experience the best floating sensation with seamlessly integrated stability in the max cushioned and protective Wave Horizon 9.
Perfect for comfortable and supported running and walking.
| SURFACE | Road |
| CUSHIONING | Soft |
| WAVE TECHNOLOGY | Foam Wave |
| MIDSOLE FOAM | MIZUNO ENERZY nxt, MIZUNO ENERZYÂ |
| OUTSOLE | Solid Rubber X10 |
| UPPER MATERIAL | Smooth Stretch Woven |
| WEIGHT | 320g |
| OFFSET | 8mm - H:41mm / 33mm |
| VEGAN | Yes |
Â
Select Size
Select Colour
From $67.25
Original: $192.15
-65%Mizuno Wave Horizon 9 2E Wide Mens—
$192.15
$67.25Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
FLOATING STABILITY
Experience the best floating sensation with seamlessly integrated stability in the max cushioned and protective Wave Horizon 9.
Perfect for comfortable and supported running and walking.
| SURFACE | Road |
| CUSHIONING | Soft |
| WAVE TECHNOLOGY | Foam Wave |
| MIDSOLE FOAM | MIZUNO ENERZY nxt, MIZUNO ENERZYÂ |
| OUTSOLE | Solid Rubber X10 |
| UPPER MATERIAL | Smooth Stretch Woven |
| WEIGHT | 320g |
| OFFSET | 8mm - H:41mm / 33mm |
| VEGAN | Yes |
Â










