





Mizuno Neo Zen 2 Unisex
EFFORTLESS SWIFT EXPERIENCEĀ
Immerse yourself in the effortless running experience of the Mizuno Neo Zen 2, an elevated daily trainer with a nitrogen-injected midsole for a new generation of performance and comfort.
| SURFACE | Road |
| CUSHIONING | Bouncy |
| WAVE TECHNOLOGY | N/A |
| MIDSOLE FOAM | MIZUNO ENERZY nxt (Nitrogen Infused) |
| OUTSOLE | Blown RubberĀ |
| UPPER MATERIALĀ | Knit |
| WEIGHT | 250g |
| OFFSET | 6mm H: 40.5mm / F:34.5mmĀ |
| VEGAN | Yes |
| SIZE RANGEĀ | 5 - 12, 13 |
Original: $178.58
-65%$178.58
$62.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
EFFORTLESS SWIFT EXPERIENCEĀ
Immerse yourself in the effortless running experience of the Mizuno Neo Zen 2, an elevated daily trainer with a nitrogen-injected midsole for a new generation of performance and comfort.
| SURFACE | Road |
| CUSHIONING | Bouncy |
| WAVE TECHNOLOGY | N/A |
| MIDSOLE FOAM | MIZUNO ENERZY nxt (Nitrogen Infused) |
| OUTSOLE | Blown RubberĀ |
| UPPER MATERIALĀ | Knit |
| WEIGHT | 250g |
| OFFSET | 6mm H: 40.5mm / F:34.5mmĀ |
| VEGAN | Yes |
| SIZE RANGEĀ | 5 - 12, 13 |























